Centrum Muzyki nad Rawą – Szkoła Muzyczna

W naszej prywatnej szkole muzycznej nabędziesz umiejętności gry na wielu instrumentach muzycznych, które później będziesz mógł wykorzystać w swojej karierze zawodowej. Szkoła muzyczna centrum muzyki nad Rawą z siedzibą w Katowicach nauczy również dzieci oraz dorosłych profesjonalnego śpiewu i pozwoli na realizację muzycznych marzeń.

Nasza prywatna szkoła muzyczna z pewnością sprosta oczekiwaniom wszystkich osób, dla których muzyka jest prawdziwą pasją, którą pragną w sobie stale rozwijać. Zapisując się do naszej placówki, można mieć gwarancję najwyższej jakości świadczonych usług, co dotyczy zarówno strony merytorycznej samych lekcji, jak i uporządkowanego sposobu organizacji zajęć. Każdy członek szkoły zyskuje cenną możliwość szlifowania swoich umiejętności w zakresie nauki śpiewu lub też grania na wybranym instrumencie w przyjemnej atmosferze, która sprzyja twórczym działaniom. Szkoła muzyczna, której oferta jest tu przedstawiana, dąży również do nieustannego rozwoju, zapewniając swoim słuchaczom lekcje na najwyższym poziomie, niezależnie od ich wieku. Za sprawą odpowiedniego podejścia do każdej grupy wiekowej, uczniowie czują się szanowani ze strony swoich nauczycieli i chętnie przybywają na kolejne zajęcia.

Szkoła oferuje możliwość przystąpienia do najbardziej prestiżowych egzaminów

Szkoła muzyczna stanowi świetne przygotowanie do międzynarodowych egzaminów przeprowadzanych rokrocznie z inicjatywy organizacji Associated Board of the Royal Schools of Music. Materiały nutowe, z których mogą korzystać wszyscy uczniowie, opracowywane są pod okiem wybitnych muzyków i specjalistów w tej dziedzinie. Pozwalają one nie tylko lepiej przygotować się do tego prestiżowego egzaminu, ale i poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą muzyki poważnej na przestrzeni wielu lat, od początków jej istnienia.

Programy dostosowane do grup wiekowych

Wartościowe materiały i zawarte w nich informacje przeznaczone są nie tylko dla dorosłych i młodzieży. Odpowiednio skonstruowany program dedykowany jest również najmłodszym uczestnikom zajęć, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w muzycznym świecie. W tym szczególnym przypadku nauka śpiewu, gry na gitarze, pianinie, trąbce i innych instrumentach przebiega w ścisłej współpracy z rodzicami dzieci. Szkoła dba o to, by czuły się one na tyle komfortowo, by mogły swobodnie rozwijać swoją pasję do muzyki, dlatego też zapewnia między innymi indywidualne podejście do każdego ucznia.

Nauka Gry na Pianinie – Zobacz korzyści

Występy wieńczące poszczególne etapy nauki

W planie zajęć, oprócz nauki śpiewu oraz gry na konkretnym, wybranym przez uczestnika instrumencie, znajdują się także lekcje:

  • rytmiki
  • kształtowania słuchu
  • czy też gry na instrumencie dodatkowym, które stanowią uzupełnienie i niezbędną podstawę do podjęcia bardziej skomplikowanych wyzwań, jakie stoją przed uczniami bardziej zaawansowanymi.

Słuchacze mają niepowtarzalną okazję zaprezentować umiejętności nabyte w trakcie rokrocznej nauki podczas koncertów semestralnych, popisów na forum grupy zajęciowej czy też występów specjalnych organizowanych poza murami placówki. Na najlepszych uczniów szkoły muzycznej czekają również występy na rozmaitych przeglądach i przesłuchaniach.

Nauka umiejętności muzycznych dla wszystkich

Odpowiedzialnie podchodzimy do nauczania najmłodszych, u których słuch znajduje się w fazie największej przyswajalności rytmicznej. Jednak z tym samym poczuciem odpowiedzialności szkolimy również dorosłych uczniów. W ich przypadku cele znacząco różnią się od metodologii nauczania dzieci. Zwracamy więc szczególną uwagę na to, by dojrzali członkowie zajęć, którzy dopiero wkraczają na muzyczną ścieżkę, w pierwszej kolejności wypracowali pewne schematy ruchowe. Wychodzimy z założenia, że przy pełnym zaangażowaniu i pasji, edukację muzyczną może rozpocząć każdy, niezależnie od wieku. Nauka muzyki otwiera bowiem nowe horyzonty i pozytywnie wpływa na duchowy i fizyczny rozwój człowieka.